İndir
0 / 0

Cenâze namazı, Tehiyyetu’l-Mescid’in yerine geçer mi?

Soru: 105348

Bir kimse, mescide girdiğinde bir cemaatin cenâze namazı kıldıklarını görür de onlarla birlikte cenâze namazı kılarsa, bu arada kendisi mescitte kalmak istiyorsa, bu namazı (cenâze namazı) Tehiyyetu’l-Mescid’in yerine geçer mi?

Hamd, yalnızca Allah’adır.

“İki rekât namaz (Tehiyyetu’l-Mescid) kılmadan oturmasın. Çünkü
cenâze namazı, iki rekâtlık Tehiyyetu’l-Mescid cinsinden bir namaz
değildir.Dolayısıyla cenâze namazı, Tehiyyetu’l-Mescidin yerine geçmez.”

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi