İndir
0 / 0

Müezzinin İmam Olması Caiz Midir?

Soru: 112072

Müezzinin kamet getirdikten sonra namaz kılanlara imamlık yapması caiz olur mu?

Evet ezanı ve imamlığı tek bir kişinin yapması caizdir. Müezzin kendinden başkasına okuttuğu zaman orada bulunanlara imam olup namaz kıldırabilir. Aynı şekilde oranın daimi imamı gelmediği zaman da onun yerine vekaleten kıldırabilir (Şeyh Abdullah b. Cibrîn, Fetevâ İslâmiyye, 1/252)

En doğrusunu Allah bilir.

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi