İndir
0 / 0

Müslüman olmadan önce Ramazan’dan tutmadığı orucun kaza etmesi gerekir mi?

Soru: 112104

Bir kimse, müslüman olmadan önce Ramazan'dan tutmadığı günleri kaza etmesi gerekir mi?

"Bu kimse, müslüman olmadan önce tutmadığı günleri kaza etmesi gerekmez. Çünkü o günlerde henüz oruç emrine muhatap değildi. Dolayısıyla bu kimse, orucun kendisine farz olduğu kimselerden olmadığı için tutmadığı günleri kaza etmesi gerekmez."

Muhammed b. Salih el-Useymîn

"Gurbetçi İşçilerin Sorularına Cevaplar";1/8

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi