İndir
0 / 0

Ramazan’da yağmur yağdığında akşam namazıyla birlikte yatsı ve Terâvih namazını cem’ edebilir miyiz?

Soru: 11643

Ramazan’da akşam vaktinde yağmur yağdığında akşam namazı ile yatsı namazını cem’ etmeyi bırakalım mı yoksa akşam namazı ile yatsı namazını cem’ edip yatsı namazını geciktirelim mi?

Hamd,
yalnızca Allah’adır.

Bu soruyu
değerli âlim Abdulaziz b. Baz’a -Allah ona rahmet etsin- arz ettiğimizde o şöyle cevap
vermiştir:

“Bu
konuda dînde genişlik vardır. Ancak iki namaz bu durumda cem’
edilirse, belki insanlar pek çok ecir ve mükafatı
kaçırabilirler.”

Allah Teâlâ en iyi bilendir.

Kaynak

Şeyh Muhammed Salih El Muneccid