İndir
0 / 0

İtikaf Hangi Günlerde olur?

Soru: 12646

Ramazan ayında son on günün dışında herhangi bir zamanda itikafa girmek caiz midir?

Evet herhangi bir vakitte itikafa girmek caizdir. En faziletli olanı; Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’i ve onun ashabını radıyallahu anhum ecmain örnek alarak Ramazan’ın son on günü girmektir. Nebi sallallahu aleyhi ve sellem’in bazı senelerde Şevval ayı içerisinde de itikafa girdiği vaki olmuştur.

Başarı Allah’tandır.

Kaynak

İlmi Araştırmalar ve Daimi Fetva Kurulu, 10/410.