İndir
0 / 0

Görevli bir kadın, pardösü üzerine şirket amblemi taşıyan gömlek giymesi

Soru: 178251

Çalıştığım şirket, onlara ait amblemi taşıyan gömlek veya yelek giymemi isterler. Bu gömleği pardösü üzerinden giymem caiz mi?

Pardösü üzerinden şirkete ait gömleği iki şartla giymekte sakınca yoktur:

Birincisi: Vücut hatlarını göstermeyecek şekilde geniş ve bol olması ve erkek gömleğine benzememesi. Daha detaylı bilgi için (6991 ) nolu sorunun cevabına bakınız.

İkincisi: Şirketin amblemi; haram olan haç, canlıların fotoğrafı veya kafirlere ait bir amblem olmaması.

En iyisini Allah bilir.

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi