İndir
0 / 0

Abdest almadan çoraplarını giyip daha sonra abdest alırken çoraplarının üzerini mesheden ve bu hal üzere namaz kılan kimse

Soru: 2170

Ben, hükmünü bilmeyerek abdest almadan çoraplarımı giydikten sonra (abdest alırken) çoraplarımın üzerini meshedip uzun bir süre bu hal üzere namaz kıldım. Bu süre içerisinde kılmış olduğum namazın hükmü nedir?

Hamd, yalnızca Allah’adır.

Abdest almadan giydiğin çorapların üzerini meshederek kılmış olduğun geçmiş namazları kaza etmen gerekir.

Kaynak

İlmî Araştırmalar ve Fetvâ Dâimî Komitesi Fetvâları; c: 5, s: 246