İndir
0 / 0

Çorapların üzerini meshetmek için, çorapları, tam olarak abdest aldıktan sonra giymek gerekir

Soru: 2172

Bir kimse, (abdest alırken) sağ ayağını yıkadıktan sonra, sol ayağını yıkamadan önce çorabını giyerse bunun hükmü nedir?

Bu kimsenin, (daha sonra abdest alırken) çorapların üzerini meshetmesi câiz midir?

Hamd,
yalnızca Allah’adır.

Bu kimse,
abdestini tam olarak allamadan önce sağ ayağına
çorabını giydiği için (daha sonra abdest alırken)
çoraplarının üzerini meshedemez.

Kaynak

İlmî Araştırmalar ve Fetvâ Dâimî Komitesi Fetvâları; c: 5, s: 247