İndir
0 / 0

Kek ve çikolata üzerine Allah’ın ismini yazmanın hükmü

Soru: 219717

Çiçek ve çikolata satan bir firma, tatlı ürünlerinin üzerine (Maşaallah, El hamdulillah) gibi Allah’ın ismi olduğu kelimeler yazmaktadır. Bu tatlılar yenildiği zaman Allah’ın ismine saygısızlık olmaz mı?

Şüphesiz Allah’ın ismini yiyeceklerin üzerine yazmak bir tür saygısızlıktır. Nitekim bu davranış espiri veya eğlence amacıyla yapılmaktır. Bu da Allah’ı ismine saygısızlıktır. Ayrıca tatlıyı yemek amacıyla parçalamak Allah’ın ismine saygısızlık olacaktır.

En iyisini Allah bilir.

Kaynak

Şeyh Muhammed Salih El Muneccid