İndir
0 / 0

Cuma hutbesini dinlerken tercümesini cep telefonundan takip etmek

Soru: 233591

Arapça bilmeyen bir kimsenin Arapça hutbenin tercümesini cep telefonunda takip etmesinin hükmü nedir?

Bu soru Şeyh Abdurrahma el Berak’a sorulduğunca şöyle cevap verdi:

Bunun yapmanın bir sakıncası yoktur. Söz konusu takip hutbe esnasında meşguliyet hükmüne girmez çünkü ihtiyaçtan dolayı yapılmaktadır. Oynama veya boş hareket için yapılmamaktadır.

En iyisini Allah bilir.

Kaynak

Şeyh Muhammed Salih El Muneccid