İndir
0 / 0

BATIDA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR, RAMAZAN HİLÂLİNİ GÖRMEK İÇİN BİR KOMİTE OLUŞTURMALARI CÂİZ MİDİR ?

Soru: 2511

İslâmî olmayan bir ülkede ikâmet eden müslümanların, Ramazan, Şevvâl ve Zilhicce aylarının hilâlini görmek için bir komite oluşturmaları câiz midir?

Hamd,
yalnızca Allah’adır.

İslâmî
olmayan bir ülkede ikâmet eden müslümanların, Ramazan, Şevvâl ve Zilhicce
aylarının hilâlini görmek için bir komite oluşturmaları câizdir.

İlmî Araştırmalar ve Fetvâ Dâimî Komitesi Fetvâları, cilt:10, sayfa: 112

Kaynak

Muhammed Salih el-Muneccid