İndir
0 / 0

İmam, namaza durmadan önce cemaate: “Telefonlarınızı kapatın” demesi

Soru: 253676

Her ne kadar telefonları kapalı tutulması için gerekli ikaz levhaları olsa da insanlar telefonları açık unuturlar. Bunun üzerine imam, her namaza durduğunda cemaate telefonları kapalı tutmalarını söylemesi caiz mi?

Bu konuya ihtiyaç duyulduğuna imamın bunu söylemesinde bir sakınca yoktur.

(Şeyh Abdulaziz el Racihi)

En iyisini Allah bilir.

Kaynak

Şeyh Muhammed Salih El Muneccid