İndir
0 / 0

Pantolonla bitişik çorabın üzerine mesh etmek

Soru: 309691

Pantolonla bitişik çorabın üzerine mesh etmenin hükmü nedir?

aşık kemiklerini örtmesi ve taharet üzerine giyilmiş olması şartıyla çoraplara mesh etmek caizdir. Yani çorapları, abdest aldıktan sonra giymiş ise çoraplara mesh edebilir. Çoraplara mesh etmenin şartları ve şekliyle ilgili daha detaylı bilgi için  (9640) ve  (12796)nolu soruların cevaplarına bakınız.

Çorabın pantolonla bitişik olmasının sakıncası yoktur. Ayrıca bu isbal konusuna girmez.

En iyisini Allah bilir.

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi