İndir
0 / 0

Tehiyyetu’l-Mescid’in (Mescidi Selmlama Namazının) mescitteki sadece ilk üç saf için olduğunu belirleyen bir nas (delil) var mıdır?

Soru: 32732

Tehiyyetu’l-Mescid’in (Mescidi Selmlama Namazının) mescitteki sadece ilk üç saf için olduğunu belirleyen bir nas (delil) var mıdır?

Hamd, yalnızca Allah’adır.

Bu söz
için bir esasın (dayanağın) olduğunu bilmiyoruz. Tehiyyetu’l-Mescid
(Mescidi Selmlama Namazı) mescidin her yerinde
kılınabilir ve mescidin sadece ilk üç safına âit değildir
(sadece ilk üç safı için geçerli değildir). Bu konuda hüküm
geniştir. Dolayısıyla bir müslüman, kolayına gelecek
şekilde mescidin neresinde bir yer bulursa,orada Tehiyyetu’l-Mescid’i
kılabilir.

Allah Teâlâ en iyi bilendir.

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi