İndir
0 / 0

Mescitte Bulunan Bir Odada İtikâf Etmek

Soru: 34499

Mescitte bulunan bekçi odası veya zekât komisyonu odası, itikâf için geçerli olur mu? Zira bu odaların kapıları mescidin içine açılmaktadır.

Kapıları mescidin içine açılan mescit içinde bulunan odalar, mescit hükmündedir. Böylece bu yerlerde itikâfa girmek caizdir. Çünkü mescitten sayılırlar. Şayet bu odalar mescit dışında ise kapıları mescide açılsa bile itikâf geçerli olmaz.

Kaynak

Daimî Fetva Kurulu 10/411