İndir
0 / 0

Ramazan ayının girişini kutlamak

Soru: 37930

"Ramazan'ınız mübarek olsun" şeklinde Ramazan ayının girişini kutlamanın hükmü nedir?

Ramazan ayının girişini kutlamak için, müslüman için ondan başka söylenmemesi gereken muayyen bir söz yoktur. Bu sebeple insanların alışılageldikleri bir sözle Ramazan ayının girişini kutlamak câizdir.

Örneğin: "Ramazan ayınız mübarek olsun" gibi, içerisinde dînen sakıncalı bir ifâde bulunmayan sözlerle Ramazan ayını kutlamak şeklinde bir sözle kutlamakta bir sakınca yoktur.

Allah Teâlâ en iyi bilendir.

Kaynak

İslam Soru-Cevap Sitesi