İndir
0 / 0

Tehiyyetu’l-Mescidi mi kılmalı, yoksa ezânı mı dinlemelidir?

Soru: 5070

Ben, mescide girdiğimde namaz için ezân okunuyordu. Bu durumda Tehiyyetu’l-Mescidi mi kılayım, yoksa ezân bitinceye kadar beklemeli miyim?

Hamd, yalnızca Allah’adır.

“Öncelikle
onun için en fazîletli olan, ezânı dinlemesidir. Sonra da iki fazîlete
birden sahip olabilmek için Tehiyyetu’l-Mescidi kılmalıdır.Yine
de bu konuda dînde genişlik vardır.

Muvaffakiyet,
Allah Teâlâ’dandır.

Allah Teâlâ, Peygamberimiz Muhammed’e, O’nun âile halkına ve
ashâbına salât ve selâm eylesin.”

Kaynak

"İlmî Araştırmalar ve Dâimî Fetvâ Komitesi Fetvâları"; c: 7, s: 373