İndir
0 / 0

Hayızlı kadın oruç tutabilir mi?

Soru: 7852

Bir kadın, Ramazan'da hayızlı olursa, orucunu bozması ve tutmadığı günler sayısınca (Ramazan'dan sonra) oruç tutması mı gerekir?

Hayızlı kadının orucu geçerli olmaz ve onun oruç tutması da câiz değildir. Hayızlı olduğunda orucunu bozar ve hayızdan temizlendikten sonra tutmadığı günler sayısınca orucunu kaza eder.

Kaynak

İlmî Araştırmalar ve Dâimî Fetvâ Komitesi Fetvâları