İndir
0 / 0

Terâvih namazında ikinci rekattan sonra oturmayı unutup üçüncü rekata kalktıktan sonra oturan imam

Soru: 8413

Bir imam, Terâvih namazında ikinci rekattan sonra oturmayı unutur da ayağa kalkar ve henüz Fatiha okumaya başlamadan birkaç saniye önce tekrar oturursa, imamın ve imama uyanların ne yapmaları gerekir?

Hamd,
yalnızca Allah’adır.

Namazdaki
bu fazla amelden dolayı hepsinin sehiv (yanılma) secdesi yapması
gerekir. Bu
fazlalık ise, üçüncü rekata kalkmaktır.

Kaynak

Abdulkerim el-Hudayr