İndir
0 / 0

Namaz kılan kimse, secde ve teşehhüd (oturuş) hallerinde nereye bakmalıdır?

Soru: 8580

Namaz kılan kimse, kıyamda iken secde yerine bakar. Peki rükû, secde ve teşehhüd (oturuş) hallerinde nereye bakmalıdır?

Hamd,
yalnızca Allah’adır.

Namaz kılan kimse, rükû halinde yine secde yerine
bakar.Teşehhüd (oturuş) halinde ise, işâret yerine bakar. Secde
halinde ise, secdede gözlerinin karşısındaki yere bakar.

Başarı, Allah Teâlâ’dandır.

Allah Teâlâ, Peygamberimiz Muhammed’e, O’nun âile
halkına ve ashâbına salât ve selâm eylesin.

Kaynak

"İlmî Araştırmalar ve Dâimî Fetvâ Komitesi Fetvâları"; c: 7, s: 25