İndir
0 / 0

Kâfir ülkelerde yaşayan müslümanlar İstiskâ namazı kılarlar mı?

Soru: 9167

Kâfirlerin ülkesinde yaşayan müslüman gurbetçiler, yağmurun yağması gecikince İstiskâ namazı kılmaları câiz midir? Çünkü yağmur yağdığı zaman kâfirlere de fayda verecektir.

Hamd,
yalnızca Allah’adır.

Bu sorunuzu, değerli âlim Abdullah b. Abdurrahman
el-Cibrîn’e sorduk.

Bunun üzerine o şöyle cevap vermiştir:

“İstiska namazının kâfirlere birçok faydası
olsa da kâfirlerin ülkesinde yaşayan müslümanların İstiska namazı kılmaları
câizdir.”

Kaynak

(Abdullah b. Abdurrahman el-Cibrîn)