İndir
0 / 0

Zevke vermeyen meninin akması

Soru: 12679

Ramazan günlerinde oruçlu iken ihtilam olmaksızın ve mastürbasyon yapmaksızın benden meni gelmesinden şikâyetçiyim.
Bunun oruca bir zararı var mıdır?

"Durum zikredildiği gibi ise, Ramazan'ın gündüzünde zevk almaksızın senden meninin gelmesinin senin orucuna hiçbir zararı yoktur ve sana kaza da gerekmez.

Başarı, Allah Teâlâ'dandır.

Kaynak

Allah Teâlâ, Nebimiz Muhammed'e, O'nun âile halkına ve ashâbına salât ve selâm eylesin." (İlmî Araştırmalar ve Dâimî Fetvâ Komitesi Fetvâları, c: 10, s: 278)