İndir
0 / 0

Bayram namazına çıkan kişi, musallada (namaz alanında) iki rekat “tehiyatul mescit” namazı kılması sünnet mi?

Soru: 5266

Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem’den rivayet edildiğine göre kendisiyle tüm erkek ve kadınlar musallaya (toplum namaz kılma alanına) çıkmışlardır. Böyle bir alana gittiğimizde “tehiyatul mescit” namazını kılmamız sünnet mi değil mi?

Musalla’da oturmadan önce Tehiyatul mescit namazı kılmak sünnet değildir. Çünkü Rasulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem ve sahabeleri böyle bir uygulama yapmamışlardır.

Muvaffakiyet Allah’tandır.

Kaynak

İlmi Araştırma ve Fetva Kurulu 7/247